Historický román Slovem a mečem pojednává o osudu dvou rodin v období antického Řecka. Příběh začíná během dramatického konce peloponéských válek, kdy proti sobě válčí již druhá generace Athéňanů a Sparťanů, a kdy je zřejmé, že konflikt spěje ke svému vyvrcholení.

 Faidón je členem elitního jezdeckého oddílu, který brání athénské území před nájezdy Sparťanů a jejich spojenců. Po jedné z mnoha šarvátek je Faidónův otec - lékař - požádán, aby ošetřil těžce zraněného sparťanského velitele Periláa. Je to poprvé co Faidón důvěrně poznává někoho z druhé strany linie a zpočátku je to jen další připomínka toho, že je třeba udělat vše, aby si on a jeho přátele mečem uchránili svůj způsob života - svá divadla, sportovní zápolení či filosofické diskuse. Přesto se vyvine mezi Faidónem a Periláem přátelské pouto a chvíli se zdá, že i ve stavu války spolu mohou dva lidé různých smýšlení vycházet dobře. Jenže válka se valí zběsile kupředu a Faidón se musí těžce rozhodovat, jestli dbát na vnitřní hlas soucitu a přátelství nebo dostát povinnosti k městu, rodině a přátelům.

 Když jsou posléze athénské zdi nemilosrdně strženy a hrdé město leží v prachu, Periláos se vrací zpět do Sparty, aby si odpočinul od války a začal doma nový život. Sparta se nyní zdá na vrcholu moci a nikdo si netroufá postavit jejich mečům, ale spolu s vítězstvím se do města, jenž se vždy pyšnilo nejen statečností, ale i skromností, vkrádají peníze, korupce a pletichářství. A moc, jež se zdála nezlomitelná, se začíná polehoučku otřásat v základech …

Kde koupit knihu Slovem a mečem

Historický román Slovem a mečem v nakladatelství knihkupectví MILLENNIUM PUBLISHING s.r.o.

Knihu v roce 2010 vydalo nakladatelství MILLENNIUM PUBLISHING s.r.o.Recenze