Recenze knihy Strom života na Bichličce

Keltové, století před naším letopočtem, láska, boje o moc, intriky a všeobjímající napětí. Takhle se dá shrnout úžasný historický román z pera nadané současné autorky - Ivany Špičkové. A protože jsme na mém vlastním prostoru, dovolím si tvrdit, že Ivana Špičková je nejnadanější autorkou historických románů současnosti vůbec a pro mě osobně Bernardem Cornwellem v sukni. Ano, až tak se mi její knihy líbí.

Číst dál: Recenze knihy Strom života na Bichličce

Recenze knihy Strom života na Knižní kavárně

Ivana Špičková opět dokázala, že je paní Spisovatelka s velkým "S". Tento román překonal vše, co jsem až dosud četla. Nejen, že byl strhující, dobrodružný, napínavý a ke všemu ještě neskutečně čtivý, ale obsahoval snad vše, co si jako čtenářka historických románů dokážu u skvělé knihy vysnít - lásku, přátelství, intriky, boje, vyčkávání, netrpělivost, prostě vše.

Číst dál: Recenze knihy Strom života na Knižní kavárně

Recenze knihy Ve stínu arény na Moje počteníčko

Knížka Ve stínu arény nakonec předčila má očekávání. Po dlouhé době jsem v ruce držela historický román, od kterého se mi během čtení nechtělo odtrhnout. Autorčin jazyk je příjemně čtivý, líbí se mi vykreslení prostředí i charakterů jednotlivých postav.

Číst dál: Recenze knihy Ve stínu arény na Moje počteníčko

Recenze knihy Bohové efesu na Bichličce

Pro všechny, kdo se nadchli knihou Ve stínu arény tak jako já, je tato nejnovější kniha Ivany Špičkové snad největším tahákem roku.

Volné pokračování životního osudu Brasidia z Milétu nás spolu s ním zavede na cestu do Efesu, kde chce najít svou rodinu. Rozhodne se uskutečnit i své plány s levharty z Pamfýlie a doufá, že i díky nim začne žít nový život. Ale vše není tak růžové, jak by si člověk přál, a tak musí Brasidias opět bojovat za svobodu svou, ale i za svobodu svých blízkých a celého Efesu.

Číst dál: Recenze knihy Bohové efesu na Bichličce

Recenze knihy Ztraceno v písku

Děj historického románu Ztraceno v písku je zasazen do Alžíru a potažmo Marakkéše 17. století. Tedy období i oblastí, ve kterých nijak zvlášť kovaná nejsem, obvykle mě zajímají spíše modernější dějiny. Prostředí, zvyky i kultura jsou ale v knize popsány tak citlivě, že čtenáře nezatíží a přitom obohatí.

Číst dál: Recenze knihy Ztraceno v písku

Recenze knihy Slovem a mečem

Spisovatelka Ivana Špičková nám na pozadí antických dějin ukazuje lidské příběhy, které paradoxně spojilo nepřátelství dvou silných protivníků – Sparty a Athén. Dva čestní a oddaní vojáci, kteří by spolu správně neměli ani promluvit, k sobě našli cestu v nejtěžších dobách Peloponéské války. Na jejich příkladu je dobře patrné, že i lidé s odlišnými názory se mohou domluvit na základních hodnotách a obecně platných zákonech. V tomto ohledu dokázala autorka dobře vystihnout obě hlavní mužské postavy, jejichž osudy ovlivňuje vůle jejich národů.

Číst dál: Recenze knihy Slovem a mečem